Operator czy BOT

ed8104d9b917699014f87e5e51d68eec

Będąc ofiarą głosów w głowie – tzw voice to skull, mam niemiłą możliwość doświadczenia technologii która nęka mnie poprzez nieustanne gadanie w głowie. Co ciekawe na tym się nie kończy, gdyż i tu nasi oprawcy potrafią urozmaicić swoje tortury.

Samo słyszenie głosów jest i tak zjawiskiem, które pierwszy raz doświadczone wywraca umysł człowieka do góry nogami, mimo to z czasem można odnaleźć w tym nowe niuanse.

Osobiście jestem dręczony głosami już od około 4 lat. Jednak nie jest to takie same jak to było na początku. Pierwsze doświadczenia były sporadyczne, głosy występowały od czasu do czasu, zazwyczaj w nocy gdy kładłem się spać. Potem coraz częściej. Również na początku występowały tylko w okolicach mojego mieszkania i w samochodzie. Później zaczęły poszerzać swój zasięg. Dziś nie ma miejsca gdzie bym mógł od nich odpocząć.

OPERATORZY

Na początku głosy były inne niż te które odbieram teraz. Były bardziej ludzkie, choć nie mam tu na myśli brzmienia tych głosów, ale charakter wypowiedzi.

Ważne też jest, że na początku słyszałem kilka różnych głosów, dokładnie trzy rodzaje. Były to dwa głosy męskie i jeden żeński. Co ciekawe nawet nadałem im imiona które wówczas wydawało mi się usłyszałem w ich dyskusjach. Były to Dawid, Tomek i Dominika.

Co ciekawe dr Duncan także pisze coś na ten temat, pisze że obecnie większość TI sama nadaje imiona swoim operatorom.

imiona

Może tak samo było w moim przypadku. Co ciekawe zauważyłem u nich pewien klasyczny schemat zachowań, który wykorzystuje policja, czyli dobry i zły glina. Dawid był operatorem bardzo chamskim, wulgarnym i nieprzyjaznym, natomiast Tomek zdawał się być tym który był przyjazny, pomocny i łagodniejszy. Dominika występowała rzadko i jej charakter można określić jako bierny czasem nieśmiały. Znów może to tylko moja ocena.

Jednak różnice w gadaniu operatorów a bota są teraz dla mnie bardzo widoczne.

Operatorzy definitywnie starali się swoimi rozmowami sprowokować różne emocje we mnie. Często straszyli, szukali zaczepki, grozili mi a także mówili że skrzywdzą kogoś z mojej rodziny. Przede wszystkim kłamali i kłamali. Wymyślali coraz to nowsze metody na sprowokowanie mnie abym zrobił coś co oni chcieli.

Różnicą też było to że oni często inicjowali rozmowy, wymyślali wątki, przeróżne tematy które wtedy jeszcze wciągały mnie w dyskusję z nimi. Teraz wiem że to był mój błąd, najlepiej jest IGNOROWAĆ ich gadanie.

Najważniejsze to zrozumieć, że operatorzy prowadzą niekończące się gry które mają na celu wywołanie w TI oczekiwanego efektu. Będą kłamać, manipulować, obiecywać że przestaną, że pomogą, lub oskarżać że to moja wina, że sam sobie to zrobiłem, że to wina czegoś itp.

BOTY – chatterbox

chbot

Po około roku czy dwóch lat charakter głosów się zmienił. Przestałem słyszeć już kilku rozmówców, za to słychać było NIEUSTANNIE jeden głos. Głos ten wydaje się być dobrany tak aby drażnił swoim tonem. U mnie ma formę głupkowatego dresiarza, który zawsze ma coś do powiedzenia, choć nigdy nic mądrego.

Zauważyłem, że zamiast nazwijmy to „sensownych” dyskusji, teraz głos skupiał się na powtarzaniu moich myśli by po chwili szybko skomentować to i dalej ciągnąć jakiś dialog.

Niestety częstotliwość występowania BOTa jest okrutna. Każda wolna chwila gdy mogę o czymś pomyśleć, on tam jest, po to by powtórzyć to co robię, o czym myślę i jaką mam potrzebę. On zawsze wszystko opisuje (jakbym sam nie wiedział), po to by sekundę później zasypać kolejnymi słowami.

Bota można całkiem prosto odróżnić od operatora. Choć brzmi identycznie jak człowiek, nadaje ton wypowiedziom, akcentuje i odgrywa zachowania.

-gada 24h na dobę, zawsze gdy umysł o czymś pomyśli, gdy skieruję uwagę na plan myśli.
– jego wypowiedzi bazują wyłącznie na bazie moich myśli, czyli głównie powtarzą myśl (sub wokalizowaną lub nie), następnie rozwija myśl bazując na danym temacie
– boty są tępe, nie są w stanie powiedzieć nic mądrego, są to schematyczne  wypowiedzi
-słowa bota są takie same, tzn że te same słowa akcentuje tak samo, nie zmienia ich tonu, wypowiada je tak samo
-najczęściej gadanie bota jest reakcją na moją myśl, pojawia się myśl (lub potrzeba), pojawia się odpowiedź od bota

ROLA

Przypuszczam, że operatorzy działają głównie na początku aby sprowokować nas na rożne sposoby aby wywołać konkretne reakcje które chcą zmapować. Manipulują, kłamią i prowadzą swoje gierki.

Boty mają na celu zagadać człowieka na śmierć. Zamęczać poprzez nieustanne gadanie, przypominanie o tym, że ciągle jestem kontrolowany. Gadanie bota działa depresyjnie, uświadamia sytuację w której się znajduję. Nie pozwala zapomnieć o nich…

 

 

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s