Mechanizm nękania v2k/bot – przymusowe myślenie

gettyimages-119702783

Poniżej przedstawię mechanizm działania głosów w głowie wykorzystywanych przez program sztucznej inteligencji wykorzystywanej do nękania TI.

SŁYSZENIE – SŁUCHANIE – MYŚLENIE

Słyszenie

Podstawą mechanizmu jest SŁYSZENIE. Pierwsze co wywołuje reakcję to wypowiedziane słowo. Wykorzystywane są tutaj programowane słowa kluczowe, które bot powtarza w głowie nieustannie tak, aby wytrenować umysł aby na nie automatycznie reagował. Słowa kluczowe są tak dobierane, aby ich znaczenie wywierało wpływ na ofiarę. Zazwyczaj są to słowa które drażnią/denerwują odbiorcę.
Słyszenie to element który ciężko zablokować. Słowa wciskane do głowy za pomocą technologii v2k (voice to skull) przez chatterbota (program do nękania ofiary 24h/7) są nie do zablokowania. Niestety (póki co) słyszenia nie da się całkowicie zablokować. Można jedynie zagłuszać gadanie bot innym gadaniem (dobrze sprawdzają się tu audiobooki).
Słyszenie/gadanie ma na celu skupienie uwagi na wypowiadanych słowach, czyli słuchanie.

Słuchanie

Słuchanie jest zwróceniem uwagi na to co mówi bot. Celem chatterbota jest utrzymanie uwagi ofiary jak najdłużej na tym co mówi bot. Odbywa się to poprzez wykorzystanie słów kluczowych oraz treści które mają zaciekawić ofiarę. Kiedy użyją odpowiedniej treści która przyciągnie uwagę zaczynasz słuchać to co mówi bot – UWAGA jest przyciągnięta, wyciszają się inne dźwięki rejestrowane przez umysł, dominuje przekaz bota/v2k. Jest to prawie jak hipnoza z której wyrwanie się wymaga dużego skupienia – porównywalne do odrywania wzroku od dominującego elementu – dostrajanie.
Na tym etapie stosują metodę niedokończonych zdań. Wypowiadają wcześniej zaprogramowane-wielokrotnie powtarzane zdania, których nie kończą, licząc na to że umysł ofiary automatycznie je dokończy. Jeśli nie skupisz umysłu, automatycznie dokończy on(ty) zdanie sub wokalizując je w głowie.
Słuchanie bota można ignorować za pomocą wytrenowania uwagi do skupiania się na pożądanych dźwiękach. (ponownie pomocne są tu audiobooki). 
Słuchanie z kolei ma na celu pobudzić w ofierze myślenie.

Myślenie 

Kiedy bot już upewni się, że ma twoją uwagę, zaczyna wciągać cię w dyskusję. Porusza tematy związane z tym co robisz, w jakiej sytuacji się znajdujesz, poniża cię, chwali, oszukuje, powtarza, komentuje. Jest to niekończąca się paplanina mająca na celu utrzymanie cię w niekończącym się myślotoku. Zazwyczaj myśli krążą wtedy wokół tematu bycia ofiarą technologii kontroli umysłu, świadomości bycia totalnie kontrolowanym, inwigilowanym, prześladowanym, świadomym beznadziejnej sytuacji, braku pomocy z żadnej strony, nieustannej walki. Wydaje się wręcz że myśli te są jakoś podświadomie wciskane do podświadomości lub umysł jest tak zaprogramowany aby po skupieniu uwagi na słowach bota, myśleć tylko o tym. 

WAŻNE: powyżej opisany proces słyszenia-słuchania-myślenia odbywa się w całości w myślach, czyli wewnątrz głowy za pomocą technologii v2k.

Trauma

Najgorsze w tej sytuacji jest to, że ofiara nie jest w stanie wyrwać się więzów negatywnego myślenia. Ofiara doświadczona traumatycznym wydarzeniem, podczas terapii uczona jest aby żyć dalej, zapomnieć, nie myśleć o tym złym co się wydarzyło. 
Tymczasem, ofiara v2k/chatterbot nie ma możliwości poddania się skutecznej terapii. Nie jest w stanie zapomnieć o swojej negatywnej sytuacji, gdyż myśli o tym są nieustannie narzucane przez bota. Terapia nie ma szans na sukces.

Technologia przesłuchań

cu9hbeqw8aanqlu by dr Robert Duncan.

Oprócz nękania i niszczenia umysłu ofiary nieustającym gadaniem w głowie zmuszającym do interakcji, technologia ta jest także stosowana do przesłuchań. 
W większości gadanie bota opiera się na komentowaniu wszystkiego co robię, o czym myślę, co widzę. Potrafi wychwycić każdą najdrobniejszą myśl i powtórzyć mi ją potem i odpowiednio skomentować. Potrafi czytać obrazy w wyobraźni, potem opisuje mi co widziałem i co o tym myśli. Zmusza mnie do myślenia o tym co robię w danej chwili, gdzie jestem i co widzę.
Dlatego podejrzewam że większość informacji jakie odbierają opierają się na automatycznym myśleniu o tym co robię. Potwierdzeniem może być fakt, iż kiedy zagłuszam myśli (np powtarzając nieustannie mantrę) wówczas bot ma problem z skomentowaniem tego co robię. Tak samo jest kiedy myślę w języku angielskim, wówczas gadanie bota wogóle nie trafia w to o czym myślę (teraz często bot oznajmia mi tylko „myślisz po angielsku..”)
Co istotne, zauważyłem że ciężko lub wręcz nie da się oszukać bota co do tego co ma się na myśli, czy to o czym pomyślałem (np o tym co robię, gdzie jestem, co widzę) jest prawdą. Bot widzi kiedy ukrywam jakieś myśli, kiedy próbuje coś zafałszować.
Także podczas pytań którymi męczy mnie bot, zauważyłem że bardzo ciężko jest na nie nie odpowiedzieć, umysł niejako automatycznie skupia się na odpowiedzi. Nawet kiedy próbuję skupić szybko uwagę na czymś innym, odpowiedź pojawia się jakoś sama. (może znają odpowiedź i wysyłają mi ją podświadomie abym myślał że to moja odpowiedź)

 Co to:

Można z pewnością powiedzieć, że technologia ta to nic innego jak TORTURY które stosowano w trakcie przesłuchań. Teraz technologia pozwala na zdalne torturowanie, przesłuchiwanie każdego bez możliwości zdobycia dowodów i śladów w zaciszu ich umysłu. 

 

 

7 uwag do wpisu “Mechanizm nękania v2k/bot – przymusowe myślenie

 1. A czy jest taka możliwość, że ofiara myśli, że gada w myślach z kimś, nie słysząc żadnego głosu, ma wątpliwości czy przypadkiem nie „gada” tylko sama ze sobą? To znaczy kazdy człowiek ma jakieś myśli i myśli człowieka raczej nie mają dźwięku – w taki sposób właśnie komputer lub jakaś osoba ze mną rozmawia.

  Polubienie

 2. v2k są słyszalne jako inny głos, nie tak samo jak głos własnych myśli. To ważne, jest to oczywiste co jest własnym głosem a co jest słowami wciskanymi nam do głowy przez v2k. Są jeszcze myśli które mogą wszczepiać nam podprogowo, czyli takie których nie słyszymy. Są to jednak wg mnie krótkie odpowiedzi sugerujące, coś zupełnie innego niż v2k.

  Polubienie

 3. Mnie też bardziej niż te głosy w głowie, prześladują nachalne myśli – wciskane w podświadomość jako moje. Mam wrażenie, że otoczenie je wychwytuje jako moje – np. mówię do kogoś, a w międzyczasie ktoś mi dyktuje do podświadomości „wredne” rzeczy o tej osobie, mam wrażenie że ona wtedy odbiera tą myśl – jakby była moja – jakby wiedziała o czym pomyślałam. Telepatia, albo myśli się jakoś materialnie uzewnętrzniają, gestem, ruchem, nie wiem. Mam wrażenie, że oni dyktując te myśli robią wszystko, żeby ciało poszło za ich torem, np. gdy się bronisz przed tym, to jakby bardziej widać, że o tym pomyślałeś. Chyba oni otoczenie regularnie uświadamiają o tym co robimy – telewizją, radiem, rodzinnymi plotkami, itd. Czasem mam wrażenie, że zamiera cisza i każdy przygląda się, co robię.

  Polubione przez 1 osoba

 4. postarajcie się narzucić konsekwentne własne reguły tych rozmów. Moi mnie zazwyczaj słuchają. Pomaga niepalenie, niepicie i postępowanie zgodne z prawem lub przykazaniami jak kto woli.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s