Film-synuacje

Co było jeszcze niedawno science-fiction (fikcją naukową), obecnie w wielu przypadkach trafiło do kategorii nauki. Sporo wizji, które mieliśmy okazję zobaczyć w kinach w filmach sci-fi , naukowcy zdążyli już w swoich laboratoriach odtworzyć.

Odważę się nawet powiedzieć więcej – to co w rzeczywistości już istnieje, to jak obecnie rozwinięta jest technologia, o której nie mówi się w telewizji, a testuje się w laboratoriach wojskowych czy instytutach naukowych, nie jesteśmy w stanie sobie tego nawet wyobrazić (nie mówiąc już aby wogóle w takową uwierzyć). Podobno CIA i wojsko dysponuje technologią wyprzedzającą powszechną naukę o 100 lat.

Z czasem wszystko musi jednak wyjść na jaw. Choć dzieje się to z ogromnym opóźnieniem, to w pewnym momencie najnowsze technologie zaczynają być wprowadzane do użytku publicznego.

Poka! Poka!

Ponieważ nie każdy ma potrzebę buszowania w odmętach sieci – do tego tak głębokich, zakopanych pod warstwą popkulturowej sieczki , skorupy portali społecznościowych i oślepiających reflektorów dezinformacji – wymyślono coś „dla każdego” – złote narzędzie edukacji – czyli FILMY.

Nie mam tu na myśli tak trudnych kanałów informacyjnych jak DISCOVERY CHANNEL czy NATIONAL GEOGRAPHIC itp, które wymagają myślenia. Myślę o tych dobrych filmach, które oglądamy aby się zrelaksować.

Jako że sam jestem miłośnikiem kina, to chciałbym podzielić się tutaj z Wami filmami, które wg mnie poruszają temat, na którym skupiam się na tej stronie – czyli wpływanie na umysł, kontrola umysłu i elektroniczne nękanie, itp.

Naoglądał się..

Choć narażam się na teorie, że pewnie naoglądałem się filmów, odbiło mi się to na psychice, nie umiem odróżnić filmu od rzeczywistości itd.

Jednak może oprócz powyższych uda mi się pokazać, jak kino przemyca sprytnie informacje o tym, co dzieje się na świecie (w tym wypadku o tym o czym nie mówi się nigdzie indziej – prawie)

Zbiór

Zatem będę tu umieszczał filmy i seriale (NIE dokumentalne), które według mnie nawiązują wprost (lub mniej wprost) do tematu kontroli umysłu, badań nad technologią wpływania na umysł, powiązania rządowe z eksperymentami na ludziach, elektroniczne tortury. Choć większość filmów stara się narzucić pozytywny obraz najnowszych technologii, sporo z nich porusza także kwestie etyczne związane z nowymi technologiami.

Zatem zapraszam do oglądania!


FILMY filmy Filmy 

Listening – Słyszę Twoje Myśli (2014)

(linka)

listening

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Na początek jeden z najlepszych filmów w temacie. Mamy tu wprost pokazaną technologię czytania ludzkich myśli, wchodzenia do głowy, wpływania na myśli. Choć projekt rozwijają genialni studenci, to mamy tu pokazane jak projekty takie szybko budzą zainteresowanie wojska i agencji rządowych.  Jak w rzeczywistym świecie, motywacją jednych są pieniądze, innych rozwój, a tych u władzy KONTROLA i ZNISZCZENIE.

Film pokazuje stopniowy rozwój odzwierciedlający rzeczywistość. Pokazuje jak począwszy od kabli technologia zostaje rozwinięta do bezprzewodowej. Jednak nie zdradzają rzeczywistego faktu nagłaśnianego przez specjalistów – IMPLANTY NIE SĄ JUŻ POTRZEBNE.

Tak czy inaczej moja ocena 10/10 🙂


Mind Gamers (2017) 

(linka)

mindgamers.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejny świetny film, głównie z powodu doskonałego wykonania. Bardzo ładnie przedstawiona tematyka – tym razem – hive mind, czyli umysłu zbiorczego, łączenia wielu umysłów w jeden. Kolejna technologia o której mówi wielu targetów, a także specjalista w temacie kontroli umysłu – dr Robert Duncan.

Mamy tu piękny obraz możliwości jakie może dać technologia BCI (interfejs mózg komputer). Ponownie zaczynamy od pozytywnych możliwości jakie niesie ze sobą współdzielenie umysłu, łączenie umiejętności i doświadczeń.

Jednak także tu w tle rozgrywa się pewien dramat jaki ciągnie się nieodzownie za technologiami umożliwiającymi wpływanie na umysł.

Za wykonanie i temat daję ocenę 10/10 🙂


Sense 8 (2015)

(linka)

sense 8

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kolejna pozycja to coś na dłuższe chwile relaksu – serial. Choć może nie ma tu wprost mowy o technologii, ale są to raczej zdolności bohaterów serialu. Ponownie mowa tu o łączeniu umysłów – czyli hive mind.

Bardzo dobrze zrobiony serial przez Barci Wachowskich (Warner Bross), czyli twórców Matrixa. Ciekawe czy tylko ja mam wrażenie, że twórcy ci wiedzą „co się święci”.

Za wykonanie, wciągającą fabułę, ocena 10/10


Control Factor – Czynnik Kontroli (2013)

(linka)

controlfactor

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ten film bezpośrednio nawiązuje do tematu Targeted Individuals, ofiar kontroli umysłu, głosów w głowie – v2k i rządowych eksperymentów.

Myślę, że jest to najbardziej nawiązujący do tematu kontroli umysłu film fabularny. Mamy tu wszystko na co skarżą się targeci – głosy w głowie, syntetyczna telepatia, zdalne oddziaływanie, ataki z sąsiedniego mieszkania, rządowe eksperymenty, elektroniczne tortury. Jestem przekonany, że twórca musiał znać problem kontroli umysłu i ofiar tych eksperymentów.

Niestety wykonanie nie jest z najwyższej półki. Jednak każdy TI powinien znać ten film. Na pewno znajdzie w nim dużo ze swoich doświadczeń.

Ocena zaniżona wykonaniem – 6/10


The Manchurian Candidate – Kandydat (2004)

(linka)

manchurian

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Świetny film na temat początków eksperymentów kontroli umysłu, metod stworzenia idealnego kontrolowanego zabójcy, który nie pamięta co robi pod kontrolą.
Mowa tu wprost o prawdziwych eksperymentach prowadzonych przez CIA. Mamy tu ponownie cały wachlarz powiązań z tematem kontroli umysłu – rządowe eksperymenty na ludziach, tortury, implanty, sugestia hipnotyczna, korporacje tworzące rząd.

Bardzo podoba mi się w tym filmie jak przedstawiono ofiary kontroli umysłu. Myślę, że można odnieść to wprost do przeżyć jakie mają współcześni targeci. W filmie wprost mówi się o fundamentach eksperymentów kontroli umysłu – tortury, deprywacja snu – esencja doświadczeń TI.

Warto zwrócić uwagę o czym mówi ten film na wielu płaszczyznach. Pokazują jak duży wpływ na politykę i polityków ma własnie technologia kontroli umysłu.

Ja polecam ten film zwłaszcza tym, którzy chcą zrozumieć choć trochę jak czują i jak postrzegani są targeci.

Moja ocena, za wykonanie i świetną fabułę – 10/10


Metropia (2009)

(linka)

metropia

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tym razem animacja, ale to trafiająca znów w dziesiątkę. Niesamowite mroczne przedstawienie problemu technologii głosów w głowie, voice to skull. Film pokazuje egzystencję ofiary korporacyjnych eksperymentów.

Mamy tu mowę o totalnej inwigilacji bohatera, którego doświadczenia są identyczne jak wielu TI którzy skarżą się na głosy w głowie, czytanie myśli, widzenie oczami targeta, operatorzy w głowie.

Chore kontrolowane społeczeństwo w ponurym świecie.

Za wykonanie i fabułę – 10/10


Enemy of the State – Wróg Publiczny (1998)

(linka)

wrog publiczny.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Choć w filmie nie ma mowy o technologii kontroli umysłu, jednak warto go obejrzeć ponieważ pokazuje jak agencje rządowe (w tym wypadku NSA) namierzają i niszczą życia niewygodnych celów (tzw targetów).

Film dla niedowiarków którzy nie są wstanie sobie wyobrazić jakie środki agencje stosują w celu zniszczenia namierzanej jednostki. Fabułę filmu myślę, że można odnieść do tego jak traktowani są targeci. Choć jest tu tylko mowa o technologii monitoringu i cyberprzestrzeni. TI są traktowani dużo drastyczniej niż bohater tego filmu.

Film za fabułę oceniam na 8/10


The Banshee Chapter (2013)

(linka)

BansheeChapter.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Tym razem horror! Film wprost porusza temat eksperymentów z kontrolą umysłu, testów CIA na ludziach, jednak pod kątem oddziaływania poprzez substancje psychoaktywne – czyli MKultra!

Choć film nie jest rodem z Hollywoodzkich studiów, to wykonanie jest bardzo ciekawe, film ma niezły klimat oddający przerażającą sytuację ofiar kontroli umysłu (z dodatkiem prosto z projektu Montauk)

Za całość mocne 8/10 (warto zobaczyć)


Man Who Stare at Goats – Człowiek który gapił się na kozy (2009)

(linka)

kozy

 

 

 

 

 

Tym razem dla odmiany komedia :). Choć nie ma tu mowy o targetach, torturach i mrocznej stronie nowych technologii, to film mówi o wojskowych eksperymentach nad zdolnościami parapsychicznymi. Niewiele osób pewnie wie, że zanim wojsko i agencje wywiadowcze rozwinęły najnowsze technologie, prowadzili badania na ludziach ze zdolnościami parapsychicznymi.
Pierwsze eksperymenty (na które jest sporo odtajnionych dokumentów CIA) skupiały się na zjawiskach takich jak zdalne widzenie (Remote Viewing) , jasnowidzenie, ataki energetyczne itp.
O tym w żartobliwy sposób mówi ten film. Choć po tym filmie można pomyśleć że takie projekty to był żart, jednak badania na tym polu były traktowane bardzo poważnie.

Ocena za świetną fabułę i super humor 10/10


The Spark (2018)

(linka)

spark

 

 

 

Arcydzieło. Poezja obrazu, dramat psychologiczny, doskonała prezentacja procesu obróbki człowieka – targeta. Stephen Shellen (hollywoodzki aktor), autor The Spark, targeted individual, który od wielu lat nękany, postanowił przedstawić swoją historię, proces bycia ofiarą gang stalkingu i elektronicznych tortur.

Film zawiera bardzo dużo elementów, które doświadcza niemal każdy target. Doskonale pokazuje emocje i stany psychiczne jakie towarzyszą temu procesowi niszczenia życia.

Świetnie gra tu różnymi planami, doskonale oddając skrytość, niedopowiedzenia, brak pewności i zrozumienia targeta wobec tego co się dzieje dookoła. Oglądając ten film trzeba zwracać uwagę na przekaz, na to czego nie widać na pierwszy rzut oka. Choć target, bazując na swoich doświadczeniach wie, widz niewtajemniczony musi odkryć wiele przekazów skrytych na wielu wymiarach filmu.

Moja ocena.. oczywiście 10/10.


The Lives of Others – Życie na podsłuchu (2006)

(linka)

zycie na podsluchu

 

 

Bardzo ciekawy film o realiach życia pod okien bezpieki w starym NRD.  Film wrzucam tu dlatego, ponieważ metody Stasi, niemieckich służb specjalnych, są tym co obecnie doświadczają targeci pod pojęciem gang stalkingu. Niestety wraz z rozwojem technologii, służby dostały narzędzia które pozwalają im na dużo gorsze nękanie targetów. Dlatego film ten podobnie jak „Wróg Publiczny” jest dobrym wprowadzeniem do zrozumienia czym jest życie ofiary nękanej przez służby.

Zersetzung – jest to program  Stasi mający na celu niszczenie niewygodnych obywateli, dysydentów. Taki sam program miało FBI pod terminem COINTELPRO. Obecnie mamy tzw COINTELPRO 2.0 na sterydach – gang stalking.

Moja ocena: 8/10


Distorted (2018)

(linka)

distorted

 

Kolejny film to sugestia jednej z czytelniczek. Choć można się tu zastanawiać czy przypadkiem nie ma tu sytuacji, kiedy powinniśmy zastanowić się czy to przypadkiem nie jest choroba psychiczna. Moim zdaniem zastanowić się trzeba, ale jak pokazuje dalej fabuła filmu, trzeba też otworzyć się na myślenie i nie dać sobą manipulować.

Film jest dobrym obrazem tego jak czuje się osoba poddawana dziwnym eksperymentom z umysłem. Zazwyczaj jest odosobniona, atakowana w samotności bez możliwości wsparcia nawet od osób najbliższych. Sprawcy, psychopaci z technologią, są na tyle wyrafinowani, iż tworzą środowisko w którym ofiara nie ma szans na pomoc innych.

Jedyną obroną jaką pozostaje ofierze jest inteligencja, świadomość i informacja.
Starając się specjalnie nie spojlerować, w filmie mamy wprost odniesienie do tematu kontroli umysłu. Można tu odnaleźć dużo z tego co przechodzą TI.

Moja ocena za profesjonalną produkcję: 9/10


Fringe : Na granicy światów (2008-2013)

(linka)

fringe

Serial na temat eksperymentów z technologiami których większość targetów – TI – doświadcza na sobie. Serial porusza tematykę badań nad zaawansowanymi technologiami komunikacji z ludzkim umysłem oraz tematów które dla większości ludzi nadal są tylko fikcją naukową.
Jednak serial zdaje się być wprowadzeniem człowieka na kolejny poziom świadomości tego na jakim poziomie i w jakim kierunku prowadzone są obecnie tajne badania rządowe i korporacyjne. Tematy poruszane otwarcie syntetyczna telepatia, umysł zbiorczy, BCI, ekstrakcja myśli, jasnowidzenie, energia zerowa, teleportacja etc.
Serial polecam dla każdego Targeta, napewno znajdziecie wiele znanych sobie doświadczeń. Polecam go także niedowiarkom którzy jeszcze nie są na czacie z współczesną nauką.

Moja ocena za ciekawą tematykę: 8/10


WĄTEK BĘDZIE AKTUALIZOWANY

 

 

 

5 uwag do wpisu “Film-synuacje

  1. Jestem targetem i ciągle słyszę głosy. Zostałem bardzo ciężko storturowany. Głosy męczą mnie codziennie ciągle przez 24 godziny na dobę. Jestem bardzo silnie nękany przez ciągłe słyszenie głosów. Bardzo proszę o pomoc.

    Polubienie

  2. Polecam serial Black mirror. Niby fantazje scenarzystów, ale sporo rzeczy, które znają targeci. Mam wrażenie, że rzeczywistość przerasta to co tam można zobaczyć.

    Polubienie

  3. Sławku świetnie ująłeś temat. Myślę, że intencje reżysera można interpretować na wiele sposobów, osłabienie psychiki, dążenie do osłabienia i rzeczywistoście choroba, wspólny mianownik – bezsilność w sytuacji osamotnienia w konfrontacji z mc…

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s